Türkçe
Kadikoy Ragbi Football Club
Istanbul RugbyTr
Ragbi nedir?
• İngiltere’ nin Rugby kasabasındaki Rugby isimli bir okulda keşfedilmiştir

• Temel olarak amaç, oval yapılı bir topun ileri pas atılmadan karşı takımın sayı çizgisine ulaştırılmasıdır

• Bir rugby maçı, 15’ er kişiyle 40’ ar dakikalık iki devreden 80 dakika oynanır

• Ayrıca 7’ şer kişiyle ve aynı kurallarla fakat daha kısa süreli oynanan 7’ li ragbi türü de vardır

• Avrupa, Afrika, Okyanusya ve Amerika kıtalarında popüler olmak üzere Dünyanın her bölgesinde oynanır

• En önemli organizasyonu dört senede bir düzenlenen Rugby Dünya Kupası’ dır


Vign_alltogether
Başkan kelimeleri
Vign_JulienBaskan
Herkese Merhaba,

Eski bir Kadıköy Ragbi oyuncusu olarak bu kulübün kuruluşunun benim için yeri çok farklı. Bunun daha başlangıç olduğunu biliyoruz ancak önce Türkiye ragbisi ardından Kadıköy’de spor için ileriye dönük sağlam bir adım attığımıza inanıyoruz.
Özellikle lig başlamadan önce ki 4 ay boyunca çok yoğun bir çalışma içerisinde olan yönetim kurulu üyelerini tebrik etmek isterim. Geldiğimiz bu noktada kurul üyelerinin rolü ve etkisi gözardı edilemez.

Bu noktaya gelmemizde bizlere her zaman büyük gestek gösteren kulübümüzün kapalı olduğu 3 yıl boyunca oyuncularımızı bünyesinde barındıran ve kendilerini evlerinde hissetmesini sağlayan Ottomans Ragbi kulübüne ne kadar teşekkür etsek azdır.

Son olarak sizlerle Kadıköy RFK’nün 2014/2015 için projelerinde ve hedeflerinde bahsetmek istiyorum.

Sonuç: Takımımızının ligi en iyi sonuçla bitirmesi için gerekli tüm çalışmaların yapılması. Hem insani hem materyel olarak bir ileriki noktaya varmak.

İdmanlar: Maç sonuçları dışında bir kulübün yeni antrenörler, hakemler ve oyuncular yetiştirmeden ayakta kalabileceğine inanmıyoruz. Bu sebepten dolayı Kadıköy RFK olarak yeni antrenörler için çalışmalar başlatıldı. Ligde hakemlik yapan oyuncularımızın kendilerini geliştirmeleri için maçları kaydediyoruz ve üzerinden çalışmalar yapıyoruz. Yeni oyuncular yetiştirmek en büyük hedeflerimizden biri ne mutlu bize ki bu hedefimize Moda Ragbi takımı ile yaptığımız anlaşma ile daha ilk sezonumuzda ulaştık. 18 yaş altı oyuncuları barından Moda Ragbi Kadıköy RFK akademi olarak büyük başarılara imza atarken gelecekte adını çok duyacağımız oyuncular yetiştireceğinden hiç şüphem yok. Son olarak yetiştirdiğimiz antrenörler yeni kurulacak her ragbi takımında çalışmaları ve bu yeni takımların tecrübelerimizden yararlanmaları bizim için çok önemli.

Sosyal Çevre: Kulübümüz Kadıköy ilçesinde de sporu geliştirmek için ilçe okullarına ragbiyi yaymak için sürekli çalışmalarını sürdürmekte.Bu şekilde yeni yetişen anterönörlerimiz ragbiye en hızlı ve etkili şekilde fayda sağlamaya başayabilirler.
Bütün bu hedeflerimizle beraber Kadıköy RFK hayatın, sporun ve saygının ortak bir noktada buluştuğu bir kulübe dönüşmektedir.
Sağlam bir başlangıç yapan kulübümüzün ileri de başarıların devam etmesi ve büyümesi için her türlü desteğe ihtiyaç duymaktadır.


Julien TREU
Kadikoy rugby Baskan
kadikoyrfc@gmail.comTr
Create a website with WebSelf